Loading color scheme

Acht WK medailles voor Den Edel Gouda NL 

Met 13 fighting jiu jitsuka’s reisden we met de topjiu jitsuka's van onze club op vrijdag 28 oktober 2022 af naar de Verenigde Arabische Emiraten, waar in Abu Dhabi het wereldkampioenschap gehouden werd in de Mubadala Jiu Jitsu Arena. Afgelopen zondag kwamen we terug op Schiphol met Jiu Jitsu Team NL terug met 2 wereldtitels, 1 zilveren en 5 bronzen WK medailles.  Een unieke prestatie voor onze club! Sinds jaar en dag staan we bekend staat als één van de beste jiu jitsu scholen in Nederland, maar  inmiddels zijn we nu zelfs wereldwijd toonaangevend, waar we uiteraard erg trots op zijn.
 
Aafke van Leeuwen (30), uitkomend bij de dames in de klasse -70kg, veroverde haar vierde(!) Wereldtitel. In de finale was ze met 10-06 te sterk voor de nr. 1 op de wereldranglijst Cloe Lalande uit Frankrijk.
 
 
 
Nick van Hattem (16) wist bij de jongens tot 18 jaar eveneens de Wereldtitel te bemachtigen in de klasse -60 kg. In de finale versloeg hij Yuttapum Saisong uit Thailand. 
 
Donny Donker (28) was, net als tijdens de Worldgames afgelopen zomer, goed voor zilver bij de heren in de categorie -85 kg. In de finale was Traijkovic uit Servië degene die na een spannende strijd aan het langste eind trok.
 
Milou van Rijn (23) veroverde haar eerste WK medaille door het brons te pakken. In de bronzen finale bij de dames -63 kg wist ze te winnen van meervoudig wereldkampioene Severine Nebie uit Frankrijk.
 
Ecco van der Veer (26), uitkomend in de klasse -62 kg bij de heren, pakte ook brons door in de kleine finale met full ippon te winnen van de Italiaan Salvatore.
 
Regerend Europees kampioenen bij de heren -21 jaar Ruben Raghunath (18) en Max Schulenklopper (19) legden tijdens dit WK ook beslag op de bronzen medaille. Ruben won in de klasse -85kg de bronzen eindstrijd van Damjanovic uit Bosnië, terwijl zijn trainingsmaatje Max in de klasse -94 kg de bronzen finale won van Mladen Bojanovic uit Montenegro.
 
 
Ruby Vogelzang (17) won de strijd om het brons bij de dames -21 jaar in de klasse -52 kg overtuigend van haar Nederlandse concurrente uit Zoetermeer Gwen van Poelgeest.
 
Chabeli Arenberg Peeters (27), uitkomend bij de dames -57 kg,  eindigde tijdens haar laatste WK op een verdienstelijke 7e plaats.
Boy Vogelzang (27), verloor in de achtste finales bij de heren -77kg van de uiteindelijke wereldkampioen Olivier Fleurmont uit Frankrijk en eindigde uiteindelijk ook op een 7e plaats. Jasper de Beer (23) wist twee wedstrijden te winnen bij de heren in de klasse -69 kg en eindigde daarmee als 9e. Ook Liam Rietbroek werd 9e bij de heren -21 jaar in de klasse -69 kg. Brian Koot (17), wist in de klasse -73 kg bij de jongens -18 jaar zijn bronzen finale helaas niet te winnen en werd 5e van de wereld.

 

 

 

Als gezonde (top) sportclub adviseren wij cookies met mate te eten ! Den Edel Fun to be Fit gebruikt echter wel gezonde cookies voor de verbetering van de gebruikerservaring van deze website. Sommige van deze cookies bewaren persoonsgegevens. Klik hier als je deze cookies accepteert.